Koňský tábor

Prázdninové dobrodružství v sedle

Termín táboraVýběr z více turnusů

Místo konáníHejnice, Jizerské hory

ProgramRajtování pro zelenáče i profíky

Vhodné pro dětiod 7 let

Cena tábora 4.980,- Kč

Vyskoč do sedla a podívej se na svět z hřbetu klusajícího koníka. Tato akce je určena jak pro „žokeje“ začátečníky, tak pro zkušenější jezdce. Pro vzrůstově menší či nezkušené jezdce jsou připraveni koně menší, na kterých mohou lépe nacvičit úkony potřebné ke zvládnutí koně. Během tábora si všichni vyzkouší zvládnout koně v kroku i klusu, různé rovnovážné prvky na koňském hřbetě a vše ostatní, co k takovému táboru patří. Takže je na co se těšit.

Koňský tábor

Ubytování a stravování

Děti budou ubytovány v karavanech, které předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky.

Karavany dlouhé 5 až 7 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu je v něm ubytováno 4 až 5 dětí.

Stravování je zajištěno 4x denně včetně pitného režimu.

Poloha tábora

Karavanový tábor s kapacitou 30 dětí je postaven v krásné přírodě Jizerských hor na louce umístěné nedaleko obce Hejnice. Louka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku, opalování tak dalším táborovým činnostem. Téměř celá louka je obklopena březovým hájkem nebo smrkovým porostem jehož stínu a příjemného chládku děti využívají především v horkých letních dnech po dobu poledního klidu.

Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, tee-pee, bazén, trampolína, stožár, vstupní brána, karavan jakožto společenská místnost...

Na táboře jsou kromě koní i další táborová zvířátka, například malí králíčci umístěné v oploceném výběhu.

V blízkosti tábora je rybník a přímo v táboře bazén, který využijeme v teplých dnech ke koupání, ke konání různých vodních her, ale také k relaxaci a odpočinku u vody.

 

GPS souřadnice: 50.883015, 15.176720

Program

O ježdění: Zpočátku je výcvik veden převážně na táborové jízdárně, kdy si děti osvojují  jízdu v kroku, později i v klusu, a to tak, aby koně zvládly při pozdějších vyjížďkách do okolí. Tyto několikakilometrové vyjížďky jsou organizovány již od prvních dnů a účastní se jich vždy několik dětí, samozřejmě pod dozorem agroturistického vedoucího. Podmínkou účasti na těchto vyjížďkách je zvládnutí odpovídající jezdecké dovednosti, což posuzuje agroturistický vedoucí individuálně u každého účastníka.

Děti jsou proto v průběhu každého dne sledovány bedlivým okem vedoucího, který "odhalí" jejich pokroky v jízdě na koni a navrhne je na vyjížďku. Naše dosavadní mnohaleté zkušenosti hovoří tak, že děti jsou mnohem vnímavější na výuku než dospělí. Proto se po týdnu učení zúčastní vyjížďky téměř každé z nich. Ti šikovnější pak i několikrát za tábor. Každému účastníkovi doporučujeme, aby si vzal jezdeckou či cyklistickou přílbu (vlastní přílba sedí na hlavě lépe než zapůjčená). Dětem, které ji mít nebudou, jezdeckou přílbu zdarma zapůjčíme. V přestávkách mezi jízdou se děti seznámí s dalšími, s koňmi souvisejícími činnostmi, jako je hřebelcování, sedlání, čištění, atd. Pokud rodiče nechtějí, aby se děti věnovaly těmto činnostem, mohou to poznamenat do přihlášky.

Výuka probíhá po skupinkách v průběhu celého dne vždy s několika koňmi najednou. Čas ježdění se stanovuje v závislosti na počasí, standardně se jezdí dopoledne od 9 do 12 hodin a odpoledne od 15 do 19 hodin. Děti jsou tedy velkou část dne ve styku s koňmi. Ve zbývajícím čase pak aktivně odpočívají při pro ně dopředu připravených hrách v táboře, v lese, na louce...

Tábor je určen pro cca 30 dětí, které jsou rozděleny do 3 oddílů. Každý den má jeden z oddílů službu v táboře (služební oddíl) a jeden oddíl se stará o koně (faremní oddíl). Služební oddíl pomáhá při ranních nákupech čerstvého pečiva, přípravě jídelny, stavění táborového ohně a s dalšími táborovými činnostmi. Faremní oddíl pečuje o koně, připravuje je pro ostatní účastníky tábora, hřebelcuje, vyvádí, nasedlává, vodí, atd.

Vyberte termín tábora

Termín Věk dětí Hlavní vedoucíCena
1.7.-8.7.20177-17 letBc. Petra Melicharová4.980,- KčVyprodáno
8.7.-15.7.20177-17 letBc. Petra Melicharová4.980,- KčVyprodáno
15.7.-22.7.20177-17 letZita Kyselová4.980,- KčObjednat
22.7.-29.7.20177-17 letNicola Holubová4.980,- KčObjednat
12.8.-19.8.20177-17 letBc. Petra Melicharová4.980,- KčVyprodáno
19.8.-26.8.20177-17 letJan Štěrba4.980,- KčObjednat
26.8.-2.9.20177-17 letZita Kyselová4.980,- KčObjednat

Cena zahrnuje

Ubytování, strava, doprava, program, koníci, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

Příplatky

K základní ceně tábora můžete přiobjednat tyto atrakce, výlety či vylepšené služby:

pojištění

 • Pojištění storna zájezdu 130 Kč

  Pojištění storna zájezdu

  Pojištění stornopoplatku není zahrnuto v ceně poukazu. Pokud zákazník uzavře toto pojištění a v době do odjezdu na rekreaci je nucen z vážných důvodů vrátit CK poukaz, uhradí mu pojišťovna 80% z částky, kterou CK zákazníkovi stornovala. Pojištění platí pro tuzemsko i zahraničí. Za vážné důvody se považuje úraz, smrt, úmrtí v rodině či nemoc zákazníka, kterou nemohl předpokládat.

atrakce

 • Jízdy na koni navíc 750 Kč

  Jízdy na koni navíc

  Účastník tábora jezdí na koni 1 hodinu denně – toto ježdění je v ceně poukazu. Pokročilejším jezdcům pak nabízíme možnost přikoupení dalších hodin. Cena za přikoupenou hodinu je 250 Kč. Jízdy lze přikupovat v rozsahu 1/2 hodiny, 1 hodiny či 2 hodin na jeden každý den. Přikoupené hodiny se z organizačních důvodů nejezdí první a poslední den tábora. Pro výpočet částky za přikoupené hodiny se tedy vychází z délky tábora poníženého o dva dny.

  Například tedy u tábora 8-mi denního je to při půl hodině denně 6×125=750 Kč. O tyto přikoupené hodiny bude daný účastník jezdit navíc oproti standardnímu programu tábora. Hodiny navíc lze objednat přímo při vyplňování přihlášky na tábor.

doprava

 • Vlastní doprava - rodiče 0 Kč

  Vlastní doprava - rodiče

  Dopravu dítěte na tábor a zpět z tábora zajistí sami rodiče.

 • Autobusem z Prahy 0 Kč

  Autobusem z Prahy

  Dopravu dítěte z Prahy zajišťuje organizátor tábora svým autobusem.

 • Autobusem z Liberce 0 Kč

  Autobusem z Liberce

  Dopravu dítěte z Liberce zajišťuje organizátor tábora svým autobusem.

 • Autobusem z Vysokého Mýta 550 Kč

  Autobusem z Vysokého Mýta

  Dopravu dětí z Vysokého Mýta zajišťuje organizátor tábora svým autobusem. Příplatek 550,- Kč.

 • Autobusem z Hradce Králové 550 Kč

  Autobusem z Hradce Králové

  Dopravu dětí z Hradce Králové zajišťuje organizátor tábora svým autobusem. Příplatek 550,- Kč.

Odjezd, čas srazu, doprava

Doprava na tábor je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy zahrnuta v ceně.
Je možná také vlastní doprava přímo do tábora u Hejnic.

Odjezdové místo:

 • Ústřední autobusové nádraží Florenc, Praha 8, Křižíkova ulice
 • souřadnice GPS: 50°5'21.715"N, 14°26'27.246"E
 • odjezd na tábor z Prahy v cca 8.30 hod. / sraz v 8:00 hod.
 • číslo nástupiště na ÚAN Florenc najdete na informační tabuli v odbavovací hale
 • návrat z tábora na stejné místo v 16:15 hod.

Další odjezdová místa na tábor:

Vysoké Mýto (sraz 14:15 hodin / návrat 14:15 hodin): Čerpací stanice SHELL umístěná na rychlostní komunikaci E442 na okraji Vysokého Mýta.
Hradec Králové (sraz 15:00 hodin / návrat 13:45 hodin): Sraz – čerpací stanice MOL ve směru z centra města, návrat – čerpací stanice MOL ve směru do centra města, umístěné v ulici Koutníkova na rychlostní komunikaci E442 .
Liberec (sraz 10:00 hodin / návrat 14:30 hodin): Horní parkoviště autobusového nádraží Liberec v ulici Žitavská v blízkosti Vojenské zdravotní pojišťovny a vlakového nádraží.
Hejnice (sraz 11:30 hodin / návrat 11:30 hodin): Hejnice (okres Liberec), parkoviště před základní školou v ulici Lázeňská.Toto místo je určeno jako místo srazu pro děti s vlastní dopravou.

Příplatek za dopravu z Vysokého Mýta (obousměrnou): 550 Kč/os.

 

Co vzít s sebou na tábor

Batoh či kufr: legíny nebo neklouzavé tepláky, holínky, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přílbu, sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku! (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, přezůvky do karavanu, spacák, deku, hygienické potřeby, toal. papír, hrníček, ešus, lžíci, kapesné 300 Kč, případně 400-1200 Kč na výlet na koni či 100 Kč na CD s fotografiemi, funkční baterku, papír, tužku.

Co s sebou zejména nebrat: Mobilní telefon, šperky.

Poznámky a speciální pokyny

Jak je to s výletem: Na každém táboře/termínu je pro zájemce a zdatné jezdce připraven půldenní výlet v sedle a to nad rámec standardních hodin. Na výlet se odjíždí většinou předposlední den tábora. Účast na výletě podléhá schválení agroturistickým vedoucím i vedoucím oddílovým, především kvůli bezpečnosti účastníků samotných. Délka výletu bude ovlivněna počtem nominovaných zájemců a bude se pohybovat od 2 do 6 hodin času stráveného v sedle. Celková doba výletu pak bude vlivem zastávek o cca 1 hodinu delší. Přesná doba výletu a počet účastníků se vždy určí až na vlastním táboře, nelze tak učinit dopředu. Proto je i cena stanovena za hodinu jízdy, nikoliv za výlet a činí 200 Kč. Výlet tedy bude stát minimálně 400 Kč (2 x 200 Kč) a maximálně 1200 Kč (6 x 200 Kč). Tyto peníze by měly mít u sebe děti, které mají o výlet zájem a zároveň se cítí dostatečně zdatní. Peníze dětí do 12 let mohou dát rodiče do úschovy hlavnímu vedoucímu již při odjezdu na tábor a to v nezalepené obálce s nadepsaným jménem dítěte a částkou.