Oropesa del Mar

Príma pobyt na španělských plážích pro teenagery

Termín táboraVýběr z více turnusů

Místo konáníOropesa del Mar, Španělsko

ProgramVálečka na pláži s kámošema

Vhodné pro dětidospívající od 13 let

Cena tábora 12.460,- Kč

Chceš si užít letní tábor s vrstevníky na břehu moře? Nebaví Tě táborové bojovky v lese, morseovka a mladší sourozenci? Pak temperamentní Španělsko čeká jen na Tebe! Tenhle letní tábor totiž není pro děti, ale pouze pro teenagery od 13 do 18 let. Naši mladí a akční vedoucí vytvoří různorodý, ale hlavně zábavný program a nabídnou zážitky, na které budete dlouho vzpomínat. Čeká Tě nejen koupání a plážový volejbal, ale také kreativní aktivity, strategické hry, procházky po městě, místní trhy a nebude chybět ani skvělá španělská kuchyně.

Oropesa del Mar

Ubytování a stravování

Velmi prostorné apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji (1-2 dvoulůžkové ložnice + dvoulůžkový obývací pokoj), sociálním zařízením, kuchyní, terasou/balkonem. Hotel je umístěn 150 m od pláže.

Adresa: Španělsko - Oropesa del Mar, Calle Tenerife

Stravování: Plná penze 3x denně + nápoje k jídlu. Ostatní nápoje si hradí každý účastník sám. Stravování je zajištěno v nedaleké místní restauraci formou bufetu (španělská kuchyně). Stravování ve Španělsku začíná v den příjezdu večeří a končí v den odjezdu obědem. Jídlo na cestu autobusem tam i zpět si zajišťuje každý účastník samostatně.

Poloha tábora

Oropesa del Mar je typické malé středomořské městečko ležící na pobřeží Pomerančovníkového květu - Costa del Azahar. Nachází se ve valencijské oblasti v provincii Castellón 275 km jižně od Barcelony a 90 km severně od Valencie, v kraji nazývaném též Levante. Poloha městečka zaručuje výborné klimatické podmínky, ideální pro strávení skvělých prázdnin. Rozlehlé písčité pláže mají pozvolný vstup do moře a pro svou vysokou kvalitu byly vyznamenány Evropskou unií. Město má pěknou historickou i moderní část s množstvím restaurací, obchůdků, diskoték...

GPS souřadnice: 40.096348, 0.146587

Program

Tábory pro teenagery jsou rozděleny do táborových skupinek, z nichž každá spolupracuje se svým táborovým vedoucím. Denní program do značné míry závisí na tom, jak se táborová skupinka se svým vedoucím domluví. Kromě koupání v moři a slunění se jedná například o plážový volejbal, či fotbal, scrabble, šachy, velmi atraktivní projížďky na vodních skútrech po moři, chodit po cestičkách pod horami a těšit se z výhledu na rozlehlé pomerančové sady lemované mořem. Zajít si k majáku, cítit mořský vánek a kochat se nádhernými pohledy na Středozemní moře, nákupy na trzích, diskotéku…

Pro teenagery, kteří nechtějí strávit celý pobyt jen na mořských plážích, je připraven jednodenní výlet do sladkovodního parku v Benicasimu spojený s prohlídkou španělského kláštera Karmelitánů. Tábory pro teenagery mají za úkol spojit nároky táborových účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Vyberte termín tábora

Termín Věk dětí Hlavní vedoucíCena
7.7.-16.7.201713-18 letZuzana Svršková12.460,- KčObjednat
14.7.-23.7.201713-18 letZuzana Svršková12.460,- KčObjednat
11.8.-20.8.201713-18 letMgr. Jan Metelka12.980,- KčObjednat

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje: Ubytování v apartmánech, stravování - včetně nápojů k jídlu, doprava zájezdovým autobusem, výchovný personál, program, zdravotník, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:  Výlety, jídlo na cestu autobusem tam i zpět - zajistí si každý účastník sám. Počítejte, prosím, s tmto výdajem v rámci kapesného.

Příplatky

K základní ceně tábora můžete přiobjednat tyto atrakce, výlety či vylepšené služby:

pojištění

 • Pojištění storna - Španělsko 325 Kč

  Pojištění storna - Španělsko

  Pokude ze závažných důvodů (nemoc, smrt v rodině, živelná katastrofa atd.) zrušíte zájezd, pojišťovna Vám vrátí 80% storno poplatku, který účtuje organizátor tábora dle svých smluvních podmínek.

atrakce

 • Výlety - Aquarama + Oceanografic 3350 Kč

  Výlety - Aquarama + Oceanografic

  Balíček výletů se slevou:

  1) Sladkovodní park Aquarama v Benicassimu (12 km od Oropesy) - Odpolední výlet do jednoho z největších vodních parků na valencijském pobřeží. V parku najdete zábavné vodní atrakce např. bazén s umělými vlnami, vířivky či jiné druhy relaxačních bazénů, různé tobogány, skluzavky, kamikadze, Black Hole, Twister nebo Río Aventura. Milovníci adrenalinu se mohou nechat vystřelit na věži Space Shot vysoké 62 m nebo sjet nejvyšší skluzavku v Evropě El Salto del Diablo vysokou 30 m a se sklonem 62 stupňů.

  2) Valencie - L´Oceanografic - Půldenní výlet, návštěva největšího mořského parku v Evropě s 9 pavilóny světové fauny a flóry moří a oceánů, včetně největšího delfinária v Evropě! V celém parku je na 45000 exemplářů, 500 různých živočišných a rostlinných druhů (žraloci, rejnoci, barakudy, lachtani, tuleni, tučňáci, delfíni i běluhy). Součástí výletu je i okružní panoramatický okruh historickou částí města Valencie bez pěší prohlídky.

doprava

 • Autobusem z Prahy 0 Kč

  Autobusem z Prahy

  Dopravu dítěte z Prahy zajišťuje organizátor tábora svým autobusem.

 • Autobusem z Plzně 0 Kč

  Autobusem z Plzně

  Doprava dítěte bude zajištěna autobusem organizátora z Plzně.

Odjezd, čas srazu, doprava

PRAHA - Praha 5, Stodůlky, stanice metra B "Stodůlky", stanice autobusů MHD směrem na Řepy
souřadnice GPS: 50°2'48.833"N, 14°18'28.545"
Odjezd v 8.45 hod. / návrat domů 14.30 hod.


PLZEŇ - náměstí Emila Škody, parkoviště u pneuservisu Šafránek (u autobusového nádraží)
souřadnice GPS: 49°44'44.484"N, 13°21'40.856"
Odjezd v 10.00 hod. / návrat domů 12.45 hod.

 

Co vzít s sebou na tábor

Hlavní zavazadlo = kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, toal. papír, řidičský průkaz na vodní skútry (stačí na malé moto), kapesné cca 40-60 € (+ peníze na malé a velké výlety, pokud nejsou objednány předem).

Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): platný pas nebo občanský průkaz, jídlo na cestu  – strava začíná až večeří, pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …

Poznámky a speciální pokyny

Malé výlety - lze objednat v místě pobytu:

1) Valencie (90 km) - Celodenní výlet do hlavního města valencijské autonomní oblasti.
2) Castellón + Benicassim (25 km) - Návštěva bývalého karmelitánského kláštera (výroba a prodej muškátového vína a ovocných likérů).
3) Morella (100 km)  - Středověké opevněné město ve vnitrozemí (cca 60 km od moře) v krásné hornaté oblasti.
4) Grutas de San José  - Návštěva jeskyně cca 60 km od Oropesy - přístup na lodičkách po podzemní říčce.
5) Port Avetura (150km od Oropesy) -  Jeden z největších zábavních tematických parků v Evropě.
6) Peňíscola (50 km) - Půldenní výlet do malebného historického městečka s přístavem a s pevností ze 13. století.
7) Sagunto (70 km) - Půldenní výlet do městečka bohatého na římské památky.