Okruh Evropou

Skvělé atrakce a krásná města čtyř zemí za 8 dní

Termín tábora14.8. až 21.8.2017

Místo konáníRakousko, Itálie, Švýcarsko, Německo

ProgramObjevování ciziny

Vhodné pro dětive věku 13 až 18 let

Cena tábora 18.570,- Kč

Okruh Evropou je určen všem, které už nebaví trávit prázdniny jen lenošením u moře. Během osmi dní navštívíme 9 měst ve 4 evropských státech! Každý den je naplánovaná zajímavá akce spojená s možností poznat kolorit cílové země, místních zvyků i kouzlo kulturních památek. Zažijeme návštěvu největšího Aquaparku v Tyrolsku, zábavního parku Europark v Německu, koupání ve Středozemním moři v Itálii, též v jezeře Lago di Garda, prohlídku Benátek, San Marina a Lucernu. Program nabitý akcemi, které málokdo zažije za celý život!

Okruh Evropou

Ubytování a stravování

K ubytování nám poslouží rozličné penziony na okružní cestě, vybavené obvykle 2 až 4 lůžkovými pokoji se sociálním zařízením.

Polopenze:
Snídaně a večeře v penzionech. Obědy si koupí děti samy po cestě (McDonalds, KFC, apod.). Na koupi obědů je třeba dětem přidat kapesné.

Poloha tábora

Wörgl aquapark
Největší vodní park v Tyrolsku, který patří mezi 10 nejlepších aquaparků na světě, se rozkládá na více než 4000 m². Vodní park nabízí řadu atrakcí jako například vlnobití, venkovní laguny, skluzavky, tobogany, jeden z největších saunových světů v Evropě, parní lázeň a mnoho dalšího.

Lago di Garda
Gardské jezero (italsky Lago di Garda) je největší a nejznámější, italské ledovcovo-tektonické jezero, které se nachází na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou, jež obklopují až 2000m vysoké hřebeny. V letní sezoně dosahují teploty v okolí Lago di Garda i + 35° – zkrátka jak u moře….:) Gardské jezero je vyhledávaným plážovým resortem s přírodními plážičkami, kde si každý najde své soukromí.

Benátky
Světoznámé romantické město  - jeho historické jádro leží na ostrovech v mělké laguně, novější část města pak byla vybudována na rozsáhlém břehu. Hlavní ulice doplňuje asi stovka kanálů, kde je čilý dopravní ruch. Ve městě se nalézá přes 400 kamenných mostů a asi 15 000 domů zde stojí na dubových kůlech zaražených do moře.

Ravenna
Italské přístavní město v oblasti Emilia-Romagna, hlavní město stejnojmenné provincie, sídlo arcibiskupa a jedno z historicky nejvýznamnějších míst v Itálii. Město světoznámých raně křesťanských mozaik, zapsané na seznam Unesco.

San Marino
Je malý jihoevropský stát (podle počtu obyvatel 2. nejmenší evropský a 5. nejmenší na světě) ze všech stran obklopený Itálií. Leží v italském vnitrozemí, nedaleko turistického centra Rimini.

Lucern
Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost města. Za povšimnutí stojí i nejstarší velká barokní stavba Švýcarska, Jezuitský kostel. Hned vedle stojí Ritterův palác, který od roku 1804 slouží jako vládní budova.

Europark
Je jeden z nejkrásnějších a největších zábavných parků v Evropě. Tento zábavný park je ve městě Rust při Freiburgu, na jihozápadě Německa, v blízkosti francouzských hranic a města Štrasburk.

 

GPS souřadnice: 45.432311, 12.328841

Program

Z Čech do rakouského Wörglu, po cestě prohlídka Salzburgu.

Ve Wörglu celodenní výlet do aquaparku, následně přesun do Itálie k jezeru Lago di Garda. Zde odpočinek celý následující den s možností vyjížďky na kolečkových bruslích po cyklostezce.

Další den prohlídka Benátek a hurá směr koupání na pobřeží Středozemního moře. Zde slunění a odpočinek na plážích. Pro odpočaté výlet do San Marina.

Po 2 dnech odpočinku přesun do Švýcarska k horskému jezeru a prohlídka Lucernu.

Na závěr tábora nejžhavější super akce – celodenní návštěva zábavního parku Europark v Německu.

Vyberte termín tábora

Termín Věk dětí Hlavní vedoucíCena
14.8.-21.8.201713-18 letIng. Vladimír Šašek18.570,- KčVyprodáno

Cena zahrnuje

V ceně tábora: Ubytování, strava (polopenze), doprava, vedoucí, zdravotník, program, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Místní poplatky, obědy (každý si při přesunu koupí, nač má chuť), vstupy na atrakce, pojištění storna zájezdu, jídlo a pití do autobusu na první den cesty.

Příplatky

K základní ceně tábora můžete přiobjednat tyto atrakce, výlety či vylepšené služby:

pojištění

 • Pojištění storna - okruh Evropou 520 Kč

  Pojištění storna - okruh Evropou

  Zruší-li klient svou účast na zájezdu z vážného důvodu (úraz, nemoc, úmrtí v rodině, živelná katastrofa), uhradí pojišťovna klientovi 80% storno poplatku účtovaného pořádající cestovní kanceláří.

speciální příplatky

doprava

 • Autobusem z Prahy 0 Kč

  Autobusem z Prahy

  Dopravu dítěte z Prahy zajišťuje organizátor tábora svým autobusem.

 • Autobusem z Brna 0 Kč

  Autobusem z Brna

  Doprava dítěte tam i zpět bude zajištěna autobusem pořadatele tábora. Nástupní a výstupní místo Brno.

Odjezd, čas srazu, doprava

Moderním zahraničním minibusem (klimatizace, video), který zajišťuje dopravu po celou dobu tábora.

Odjezdové místo:

 • Ústřední autobusové nádraží Florenc, Praha 8, Křižíkova ulice
 • souřadnice GPS: 50°5'21.715"N, 14°26'27.246"E
 • odjezd na tábor z Prahy v 10.00 hod. dopoledne
 • Návrat ze zájezdu v 19.00 hod. odpoledne
 • číslo nástupiště na ÚAN Florenc najdete na informační tabuli v odbavovací hale

Co vzít s sebou na tábor

Kufr – je nutné dodržet rozměry kufru 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, toal. papír, kapesné cca 70 Euro na vstupy + 80 Euro na obědy a pití, příp. in-line brusle.

Malý batoh či taška – měkké příruční zavazadlo, které se vejde do poličky nad sedačkami: Platný cestovní pas, jídlo a pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …