Ulcinj

Exotický tábor u moře v málo známé destinaci

Termín tábora4.8. až 13.8.2017

Místo konáníměsto Ulcinj, Černá Hora

ProgramPohoda u moře

Vhodné pro dětiHolky a kluky 7 - 18 let

Cena tábora 8.990,- Kč

Objev krásu zapomenuté země! Černá Hora se nachází mezi Chorvatskem a Albánií a nebylo jí ubráno nic z půvabu jiných evropských destinací. Užiješ si nádherné písčité pláže, koupání v moři a hornaté panorama místní nedotčené přírody. Zábavu Ti zaručí spousta místních obchůdků, restaurací a diskoték. Naši super vedoucí se budou starat o Tvou celodenní pohodu a vychytaný program plný her a sportovních aktivit.

Ulcinj

Ubytování a stravování

Ubytování se nachází ve čtvrti Gjerana ve vile se zahradou a apartmány po 3 až 5 osobách.  Každý apartmán je vybaven vlastním WC a sprchou. Od vily je to asi 10 min pěšky k Veliké pláži (písečná pláž), od centra města Ulcinj jsme vzdálení cca 15 min.

Ubytování mladých párů 15+
Mladé páry, kterým už bylo 15 let, mohou být ubytovány společně na pokoji !
Jedinou podmínkou je písemný souhlas obou rodičů.

Stravování:
Plná penze včetně nápojů. Stravování probíhá v místě ubytování. Česká kuchyně.

Stravování v Černé Hoře začíná v den příjezdu večeří a končí v den odjezdu obědem. Jídlo na cestu autobusem tam i zpět si zajišťuje každý účastník samostatně.

 

Poloha tábora

Ulcinj je nejjižnějším městem na černohorském pobřeží. Ulcinj a jeho okolí patří mezi nejdůležitější turistické oblasti v Černé Hoře. Kromě starobylých památek a zachovalé přírody sem návštěvníky lákají hlavně ideální podmínky pro letní pobyty u moře, 217 slunečních dní v roce a průměrná teplota 26 °C.

Z památek stojí za zmínku rozlehlý Ulcinski Grad na mysu mezi dvěma zátokami, který po staletí sloužil jako obrana proti komukoli, kdo zatoužil na město zaútočit. Přímo ve městě se nachází asi 600 m dlouhá Malá pláž, která se vyznačuje velmi pozvolným klesáním do moře a je lemována promenádou s množstvím restaurací, barů a kaváren. Jihovýchodně od města se až k ústí řeky Bojany táhne Velká pláž dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m. Její písek je velmi jemný a díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky.

GPS souřadnice: 41.923664, 19.204599

Program

Účastníci budou rozděleni do skupin podle věku a veškeré aktivity se konají po oddílech společně s vedoucím. Čeká vás koupání v moři, plážový volejbal, fotbal, sportovní a zábavné soutěže, procházky po městě, nákupy na trzích, diskotéky... Předem lze objednat výlety v místě pobytu (více info níže).

Vzhledem k ideální poloze domu, jeho okolí, plážím a sportovnímu vyžití, je tento tábor vhodný pro nejširší věkové rozpětí - tedy pro děti i teenagery. Účastníci tábora jsou rozděleni na děti (do 12 let) a teenagery (od 13 let) a to nejen v ubytování, ale i v oddílech.

Věková kategorie 7 - 12 let
Ideální pro všechny děti, které mají rády slunění, koupání v moři a zábavu ve vodě i na pláži. Tábor má předem připravený program a veškeré aktivity se konají po oddílech společně s vedoucím. Věkový průměr dětských oddílů je 10,4 roku.

Věková kategorie 13 - 18 let
Akce je určena všem teenagerům, které už nebaví tábory pro malé děti a chtějí zažít pořádné prázdniny společně se svými vrstevníky u moře. Účastníci jsou rozděleni do skupinek, z nichž každá spolupracuje se svým vedoucím. Akci pro teenagery doporučujeme všem mladým lidem, kteří se již necítí být dětmi a nechtějí být neustále organizováni v oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky rodičů na zajištění dozoru a kontroly jejich ne vždy "dospělých" nápadů. Věkový průměr teenagerských oddílů je 14,8 roku.

Vyberte termín tábora

Termín Věk dětí Hlavní vedoucíCena
4.8.-13.8.20177-18 letMgr. Vlado Balaban8.990,- KčObjednat

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje:
Ubytování, plnou penzi + pitný režim, cestovní pojištění, dopravu klimatizovaným autobusem, výchovný personál, zdravotníka, program, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:
• Povinné místní poplatky ve výši 460,- Kč za pobyt.
• Výlety - nabídka výletů v místě pobytu s možností rezervace předem.
• Jídlo na cestu autobusem tam i zpět - zajistí si každý účastník sám.
  Počítejte, prosím, s tímto výdajem v rámci kapesného.

Pojištění:
Cestovní pojištění je v ceně pobytu a zahrnuje: pojištění storno poplatku, pojištění léčebných výloh, úrazu s následkem smrti nebo trvalé invalidity (do výše 100.000,- Kč), náhlého onemocnění, pojištění zavazadel v důsledku odcizení ze zamčeného prostoru a pojištění nechtěně způsobené škody.

Příplatky

K základní ceně tábora můžete přiobjednat tyto atrakce, výlety či vylepšené služby:

atrakce

 • Výlet: Shkodër, Albánie 400 Kč

  Výlet: Shkodër, Albánie

  Cena: 400,- Kč/osoba - zahrnuje doprovod vedoucího a dopravu.

  Shkodër - Celodenní výlet do města Shkodër v Albánii. Shkodër se nachází na severozápadě země, 13 km od hranice s Černou Horou na břehu Skadarského jezera a je čtvrtým největším městem Albánie. V tomto městě najdeme spoustu mešit, minaretů, ale také pravoslavné kostely. Staré uličky jsou překvapivě restaurované, opečovávané a tudíž velmi dobře zachované. Dominantou města je pevnost Rozafat, ze které je úžasný rozhled na samotný Skhodër a přilehlé okolí.

 • Výlet: Virpazar + Skadarské jezero 850 Kč

  Výlet: Virpazar + Skadarské jezero

  Cena: 850,- Kč/osoba - zahrnuje doprovod vedoucího, dopravu, vstupné do NP a na loď.

  Virpazar - navštívíme Virpazar, vesnici v Černé Hoře v obci Bar, která je centrem regionu Crmnica a rozkládá se na březích Skadarského jezera.

  Národní park Skadarské jezero - projedeme se lodí po Skadarském jezeře, které je největším sladkovodním jezerem na Balkáně a největší ptačí rezervací v Evropě. Dvě třetiny patří Černohorcům a jedna třetina Albáncům. Průměrná hloubka jezera je 6 m. Celé léto křižují jezero loďky s výletníky po četných zálivech, ostrovech a poloostrovech. Proplouvají hustým rákosím nebo kobercem nádherných vodních květů, které v určitých obdobích pokrývají jezerní hladinu. Unikátní je také věznice na ostrůvku Gromožuru, kterému se říkalo "černohorský Alcatraz".

 • Rafting na řece Tara 4200 Kč

  Rafting na řece Tara

  3x Adventure - Bosna a Hercegovina / Černá Hora, 10-18 let

  Cena: 4.200,- Kč/osoba - zahrnuje doprovod vedoucího, dopravu, adventure aktivity.
  S sebou nezapomeňte: spacák + karimatku! Stany, jídlo a pití je zajištěno!

  Účastníci této 3 denní akce budou při cestě do Černé Hory vysazeni v kempu na hranicích ČH a Bosny a Hercegoviny. Zde strávíme 2 noci (3 dny) a odtud budeme každý den vyjíždět, za adrenalinovými aktivitami. Co nás čeká:

  • Rafting na řece Tara - naprosto jedinečný a úchvatný zážitek, to je plavba na raftech po řece Tara v Černé Hoře. Kombinace adrenalinu a zároveň relaxace opravdu nadchne každého z vás. Po průzračné vodě projedeme bujné lesy i skalnatá, dech beroucí zákoutí.

  • ZIPline - skluz na laně, které je napnuté nad údolím nebo roklí přes kterou se přejíždí. V našem případě se jedná o kaňon řeky Tary, kde si sjedeme nejdelší ZIPline v Evropě.

  • Horské safari v jeepech - vzrušující jízda v jeepech nádhernou horskou krajinou. Vtaženi do tajů divoké přírody projedeme např. přes pohoří Durmitor, Zelengoru, Vučevo nebo Ljubišnju.

speciální příplatky

 • Povinné místní poplatky 460 Kč

  Povinné místní poplatky

  Jedná se o povinné taxy - místní poplatky - stanovené místní správou zahraniční destinace. Místní poplatky se připočítávají k základní ceně tábora.

doprava

 • Autobusem z Prahy 0 Kč

  Autobusem z Prahy

  Doprava na tábor je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy je již zahrnuta v ceně. Odjezdové místo je ÚAN Florenc.

 • Autobusem z Brna 0 Kč

  Autobusem z Brna

  Doprava na tábor je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Brna je již zahrnuta v ceně.

Odjezd, čas srazu, doprava

Klimatizovaným zahraničním autobusem určeným pro dálkovou přepravu. Doprava z Prahy a Brna je zahrnuta v ceně. Cesta trvá 22 - 24 hodin.

PRAHA

 • Ústřední autobusové nádraží Florenc, Praha 8, Křižíkova ulice
  souřadnice GPS: 50°5'21.715"N, 14°26'27.246"E
  odjezd na tábor v 12.00 hod. (sraz na nástupišti ÚAN v 17.30 hod.)
  číslo nástupiště na ÚAN Florenc najdete na informační tabuli v odbavovací hale
  návrat z tábora kolem poledne mezi 12.00 - 13.00 hod.

 BRNO

 • Čerpací stanice OMV, dálnice D2 směr Bratislava hned u sjezdu z D1
  (Avion shopping park – Ikea)
  souřadnice GPS: 49°9'11.819"N, 16°37'45.957"E
  sraz na místě ve 14.00 hod. (autobus přijede mezi 14.00 a 15.00 hod)
  návrat z tábora na stejné místo dopoledne mezi 10.00 a 11.00 hod.

Co vzít s sebou na tábor

Trička (krátký i dlouhý rukáv), kraťasy, tepláky, kalhoty, mikina, svetr, bunda (větrovka), ručníky (osuška, malé ručníky), spodní prádlo, plavky, ponožky, pyžamo, papírové kapesníky, obuv (domácí, plážová, tenisky), láhev na pití, hygienické potřeby (mýdlo, zubní kartáček a pasta, šampon na vlasy, hřeben, jelení lůj, sáček na špinavé prádlo), krém na opalování (faktor min. 15), pokrývka hlavy, plážová podložka, osuška, sluneční brýle. U neplavců plavecký kruh, rukávky, nebo plovací vesta.. Podle zálib knihu, karty, ... Zavazadlo dítěte (nejlépe kufr) označte jmenovkou, doporučujeme označit monogramem všechny věci dítěte. U menších dětí doporučujeme přiložit podrobný seznam věcí dítěte.

Kapesné:
Doporučujeme 30–50 EUR (na drobná vydání) + částku na výlety 20–50 EUR (nejsou-li objednány předem). Nebo ekvivalent v Kč, příp. jiné volně směnitelné měně – podle věku dítěte. U menších dětí možno uložit peníze u vedoucích.

Nedoporučujeme:
Brát s sebou audiovizuální techniku všeho druhu (pokud to není, vzhledem k typu tábora, výslovně doporučeno), mobilní telefony, šperky a jiné cenné předměty (pouze na vlastní nebezpečí). Dále upozorňujeme na přísný zákaz pyrotechnických hraček, kouření a konzumace alkoholických nápojů.

Poznámky a speciální pokyny

Nezapomeňte platný cestovní pas (s platností min. 3 měsíce po příjezdu), nebo občanský průkaz.

O děti se po celou dobu pobytu stará řádně vyškolený táborový personál včetně profesionálního zdravotníka.
Příspěvek odborů (FKSP) je možný u všech termínů do celé výše ceny tábora.