Výtvarný tábor

Pestrý kurz výtvarných technik pro malé umělkyně

Termín tábora1.1. až 1.1.1970

Místo konáníHejnice, Jizerské hory

ProgramVšemožné umělecké tvoření

Vhodné pro dětiholky a kluky od 8 let

Cena tábora 0,- Kč

Skvělá prázdninová akce pro malé umělkyně a malé výtvarníky! Miluješ pastelky, tempery a všemožné výtvory z papíru i látek? Pak určitě nesmíš chybět na výtvarně zaměřeném táboře, kde se jistojistě vyřádíš a rozhodně se naučíš i něco nového. Naši zkušení lektoři předají dětem mnoho ze svých znalostí a nadšení, ale hlavně každé dítko zbaví strachu z jakéhokoliv tvoření, protože malovat umí přeci každý a nic není špatně.

Výtvarný tábor

Ubytování a stravování

Děti budou ubytovány v karavanech, které předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky.

Karavany dlouhé 5 až 7 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu je v něm ubytováno 4 až 5 dětí.

Stravování je zajištěno 4x denně včetně pitného režimu.

 

 

 

 

Poloha tábora

Karavanový tábor s kapacitou 30 dětí je postaven v krásné přírodě Jizerských hor na louce umístěné nedaleko obce Hejnice. Louka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku, opalování tak dalším táborovým činnostem. Téměř celá louka je obklopena březovým hájkem nebo smrkovým porostem jehož stínu a příjemného chládku děti využívají především v horkých letních dnech po dobu poledního klidu.

Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, tee-pee, bazén, trampolína, stožár, vstupní brána, karavan jakožto společenská místnost...

Souběžně s výtvarným táborem probíhá na stejném tábořišti tábor s koňmi. Na táboře jsou kromě koní i další táborová zvířátka (například malí králíčci) umístěné v oploceném výběhu.

V blízkosti tábora je rybník a přímo v táboře bazén, který využijeme v teplých dnech ke koupání, ke konání různých vodních her, ale také k relaxaci a odpočinku u vody.

 

GPS souřadnice: 50.883015, 15.176720

Program

Každý den se účastníci tábora seznámí s jednou z níže uvedených výtvarných technik. Pod odborným vedením si nejprve každý účastník vyzkouší základy techniky a později – v následujících dnech – bude do konkrétní výtvarné techniky pronikat hlouběji. Výtvarné tábory mají velice oblíbený program.

Batikování látek
Barevná úprava látek a oděvů vytvářející velmi dekorativní efekty.
Potřebné pomůcky z domova: minimálně 1 tričko bílé barvy.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, nitě, provázky, ustalovač…

Decoupage – ubrousková technika
Zdobení užitkových předmětů (květináčů, konviček, tácků…) pomocí dekorativních motivů z ubrousků.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt své motivy – zajímavé ubrousky.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: ubrousky se zajímavými motivy, lepidla…

Korálkování
Vytváření různorodých šperků z korálků.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt své korálky.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: korálky, drátky, provázky…

Vytváření ozdob a šperků z přírodních materiálů
Šperky, doplňky, ozdobičky z přírodních materiálů, jako jsou kamínky, samorosty, větvičky, peříčka, plody a podobně. Ukážeme si jak vytvářet šperky, zdobit tímto způsobem oděvy, kabelky, vytvářet dekorace na zeď a podobně.

Vyberte termín tábora

Termín Věk dětí Hlavní vedoucíCena

Cena zahrnuje

Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK

Příplatky

K základní ceně tábora můžete přiobjednat tyto atrakce, výlety či vylepšené služby:

Nepodařilo se vyzvednout data z databáze. : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ') GROUP BY p.id ORDER BY FIELD(p.druh,'pojištění','atrakce', 'speciální př' at line 1
SELECT * FROM priplatky p LEFT JOIN mn_termin_priplatek t ON t.id_priplatky=p.id WHERE id_terminy IN () GROUP BY p.id ORDER BY FIELD(p.druh,'pojištění','atrakce', 'speciální příplatky', 'doprava', 'doprava', 'kroužky 1. týden', 'kroužky 2. týden') ASC, p.cena ASC